cz

S námi se v oddlužení neztratíte

Dobrý den, rodiče se dostali do situace, že žádají o odlužení. Po mě chtějí, abych se jim zavázala, že po dobu insolvence t.j. 5 let jim "jako" budu posílat 5000,-. Pokud s tím budu souhlasit, vyplývají pro mně skutečně nějaká rizika? Prý po mě ty pe

Dobrý den, rodiče se dostali do situace, že žádají o odlužení. Po mě chtějí, abych se jim zavázala, že po dobu insolvence t.j. 5 let jim "jako" budu posílat 5000,-. Pokud s tím budu souhlasit, vyplývají pro mně skutečně nějaká rizika? Prý po mě ty peníze chtít nebudou, ale co když se dostanou do dalších potíží? Jsou v důchodu. Musela bych jim skutečně platit? Moc děkuji za radu.

 

Dobrý den,

zřejmě máte na mysli situaci, kdy rodičům nestačí příjem na to, aby prokázali schopnost splatit po dobu oddlužení ze svých příjmů 30% z hodnoty jejich závazků. V tomto případě se uzavírá darovací smlouva nebo smlouva o důchodu se třetí osobou, která se v této smlouvě zaváže k poskytování finančního daru po dobu oddlužení, tak aby dlužníci prokázali dostatečný příjem. Pro poskytovatele daru to znamená povinnost hradit každý měsíc na účet insolvenčního správce částku ve výši finančního daru. Rozhodně , ale dárce neručí za splnění oddlužení a smlouvu je možno zrušit a to buď dohodou smluvních stran s okamžitým účinkem, nebo výpovědí jednou ze stran, kde po té platí dvouměsíční výpovědní lhůta. Rodičům platit nemusíte, v praxi to vypadá tak, že dlužníci si tuto částku zasílají sami. Pokud by tak nečinili a příjem z daru by zasílán nebyl, soud jim může oddlužení zrušit.

Krátký odpovědní formulář

Máte dotaz?

jméno/firma
email
telefon
dotaz
webdnes.cz
®2008 Harriet s.r.o.
TOPlist